Home » Zintegrowane Systemy Zarządzania

Zintegrowane Systemy Zarządzania

Jakość zarządzania organizacją jest obecnie zdeterminowana przez umiejętność globalnego spojrzenia na organizację oraz jej główne procesy w sposób integralny. Jakość zarządzania poszczególnych działań tj. marketing, produkcja, sprzedaż, logistyka itp. jest określona poprzez ich wzajemną integrację.

Zintegrowane Systemy Zarządzania (ZSZ) to system, w którym zostały wdrożone co najmniej 2 standardy zarządzania. Celem tych systemów jest dążenie do doskonalenia wszystkich procesów i skutecznego zarządzania nimi.

Podstawą większości ZSZ jest System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001, w której zostało zastosowane podejście procesowe i jest zbudowana w sposób kompatybilny z innymi systemami ISO oraz międzynarodowymi standardami. Dzięki temu można stworzyć jedną, spójną dokumentację co znacznie ułatwia i usprawnia funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Najczęściej spotykane ZSZ:

i wiele innych kombinacji.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że można również wdrażać inne standardy w ramach integracji systemu zarządzania, nie tylko normy ISO, tj. ZKP, HACCP, GHP i inne.

Z ekonomicznego punktu widzenia istotną kwestią jest, że jednoczesne wdrażanie kilku standardów oraz późniejsza ich certyfikacja, jest zdecydowanie mniej czasochłonna, i co za tym idzie, tańsza.

Szczegółowe informacje o naszych usługach wdrożeniowych znajdziesz tutaj.

Jeżeli są Państwo zainteresowani profesjonalnym wdrożeniem i certyfikacją Zintegrowanego Systemu Zarządzania , prosimy o kontakt telefoniczny: tel. kom. 503 056 199 lub wypełnienie formularza kontaktowego.

Wybrane organizacje, w których Firma QConsultant wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania:

  • ES-SYSTEM S.A – ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001;
  • Areva T&D Sp. z o.o – ISO 9001, ISO 14001
  • KAMSOFT S.A (dawniej Global Service) – ISO 9001, ISO 27001
  • LEVEL 11 Sp. z o.o. – ISO 9001, WSK, AQAP
  • DOMENY.PL – ISO 9001, ISO 27001
  • ATERIMA Sp. z o.o. Sp. k. – ISO 9001, ISO 27001
  • ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO w Krakowie – ISO 9001, AQAP

Pełna lista klientów dostępna jest tutaj.